Czytasz:
Wygodny domek, urządzamy altanę

Wygodny domek, urządzamy altanę

Majster - majsterkowanie zrób to sam
DOM I OTOCZENIE
dodano: 2013-07-03
Wygodny domek, urządzamy altanę

Altana ogrodowa to duma każdego działkowca. Jeśli nie czujemy się na siłach, by zbudować ją samodzielnie, możemy kupić jeden z seryjnie produkowanych drewnianych domków. Aby stał się pełnowartościowym domkiem ogrodowym, wymaga jednak zamontowania kilku dodatków, wentylacji, instalacji elektrycznej oraz wodnej. Pokazujemy, jak to zrobić.

Gotowe altany ogrodowe są dość drogie. Jeśli jeszcze zamówimy u producenta kilka dodatków – taras, przedłużenie dachu, dodatkowe okno lub pokrycie dachu łupkiem – będziemy musieli sporo dopłacić. Po tych inwestycjach dom staje się idealny (przynajmniej pod względem wizualnym), lecz wciąż nie jest to miejsce, w którym można sensownie i przyjemnie spędzać czas. Możemy co najwyżej wejść do środka, gdy pada deszcz, i przechować w nim meble ogrodowe. Połączyliśmy zatem siły z firmą Marley, producentem rynien dachowych, instalacji wodnych oraz wentylacyjnych, i wyposażyliśmy altanę ogrodową w prąd elektryczny, wodę oraz przemyślany system odprowadzania wody deszczowej.

Przeczytaj także
Majster - majsterkowanie zrób to sam
Więcej w miesięczniku „Majster” nr 05/2011 »
Drukuj »
Jak oceniasz artykuł?
Ciekawy
0
Może być
0
Śmieszny
0
Świetny
0
Wyjątkowy
0
Zobacz komentarze (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Miesięcznik dla majsterkowiczów, wydawany w Polsce od 1991 roku.

Główne tematy: oryginalne projekty do samodzielnego wykonania, przykłady praktycznych rozwiązań, pomysły na naprawę, odnawianie starych mebli lub sprzętów, porady, sugestie specjalistów, testy narzędzi i materiałów (elektronarzędzia, narzędzia ręczne, chemia budowlana), informacje rynkowe.

JEDYNY MAJSTER, KTÓREMU MOŻESZ ZAUFAĆ!

Do Góry