Czytasz:
Sposoby na złodzieja, zabezpieczenia okien utrudniające włamanie

Sposoby na złodzieja, zabezpieczenia okien utrudniające włamanie

Majster - majsterkowanie zrób to sam
DOM I OTOCZENIE
dodano: 2013-07-02
Sposoby na złodzieja, zabezpieczenia okien utrudniające włamanie

Włamywacze zazwyczaj wybierają najprostszy sposób dostania się do domu. Jeśli drzwi wejściowe są zbyt trudne do sforsowania, próbują dostać się do mieszkania wyważając okno. Podpowiadamy, co można zrobić, by utrudnić im zadanie.

Doświadczony złodziej nie musi wybijać szyby w oknie, by dostać się do mieszkania. Jeśli okno nie ma żadnych zabezpieczeń antywłamaniowych, w ciągu kilku sekund niemal bez hałasu wyważy je zwykłym dużym śrubokrętem. Wynika to z faktu, że okna z reguły są wyposażone jedynie w standardowe okucia ze zwykłymi mechanizmami zamykającymi. Możemy jednak sprawić sobie okna, które są dla włamywaczy o wiele trudniejszym orzechem do zgryzienia. Niektóre zabezpieczenia antywłamaniowe możemy zamontować także w starych oknach. Nie wystarczy jednak zamontowanie samej klamki z kluczem. Nie pozwala ona co prawda na otwarcie okna, np. gdy skrzydło okienne jest uchylone, ale nie stanowi żadnej ochrony przed wyważeniem. By naprawdę skutecznie utrudnić pracę włamywaczom, musimy wzmocnić okno zabezpieczeniami w kilku czułych punktach.

Więcej w miesięczniku „Majster” nr 02/2009 »
Przeczytaj także
Pełny artykuł do pobrania w pliku PDF »
Drukuj »
Jak oceniasz artykuł?
Ciekawy
0
Może być
0
Śmieszny
0
Świetny
0
Wyjątkowy
0
Zobacz komentarze (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Miesięcznik dla majsterkowiczów, wydawany w Polsce od 1991 roku.

Główne tematy: oryginalne projekty do samodzielnego wykonania, przykłady praktycznych rozwiązań, pomysły na naprawę, odnawianie starych mebli lub sprzętów, porady, sugestie specjalistów, testy narzędzi i materiałów (elektronarzędzia, narzędzia ręczne, chemia budowlana), informacje rynkowe.

JEDYNY MAJSTER, KTÓREMU MOŻESZ ZAUFAĆ!

Do Góry