Czytasz:
Oryginalny schowek

Oryginalny schowek

Majster zr├│b to sam
DOM I OTOCZENIE
Autor: Ulrich Wolf | dodano: 2013-06-21
Oryginalny schowek

Elegancka szopa ogrodowa, ozdobiona listwami, z dachem porośniętym roślinami to idealne miejsce do przechowywania rowerów oraz narzędzi ogrodowych.

Wybór gotowych szop ogrodowych w marketach budowlanych nie jest zbyt duży. Mimo że mają różne kształty i rozmiary, zazwyczaj to zwykłe budy z desek impregnowanych ciśnieniowo, z dachem dwuspadowym, pokrytym papą asfaltową.

Postanowiliśmy zbudować szopę ogrodową, która nie tylko wygląda inaczej, lecz także ma bardziej nowoczesną konstrukcję. Zarówno ściany, jak i dach będą z powszechnie znanych, ale często niedocenianych, płyt OSB. Można też użyć wodoodpornych, wielofunkcyjnych płyt budowlanych MFP. Jedne i drugie są doskonałym materiałem budowlanym – są sztywne, odporne na wilgoć i na zginanie oraz bardzo wytrzymałe. Zastosowany do sklejenia wiórów drzewnych klej na bazie żywicy fenolowej nie odgazowuje i nie wydziela formaldehydów. Płyty te wyglądają efektownie, zwłaszcza gdy pokryje się je lakierem o wysokim połysku. W połączeniu z przymocowanymi poziomo listwami z drewna daglezji pomalowanymi na żółto nasz niewielki schowek na rowery wygląda bardzo designersko.

Przeczytaj także
Majster - majsterkowanie zrób to sam
Więcej w miesięczniku „Majster” nr 10/2012 »
Drukuj »
Jak oceniasz artykuł?
Ciekawy
0
Mo┼╝e by─ç
0
Śmieszny
0
Świetny
0
Wyj─ůtkowy
0
Zobacz komentarze (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Miesi─Öcznik dla majsterkowicz├│w, wydawany w Polsce od 1991 roku.

G┼é├│wne tematy: oryginalne projekty do samodzielnego wykonania, przyk┼éady praktycznych rozwi─ůza┼ä, pomys┼éy na napraw─Ö, odnawianie starych mebli lub sprz─Öt├│w, porady, sugestie specjalist├│w, testy narz─Ödzi i materia┼é├│w (elektronarz─Ödzia, narz─Ödzia r─Öczne, chemia budowlana), informacje rynkowe.

JEDYNY MAJSTER, KT├ôREMU MO┼╗ESZ ZAUFA─ć!

Do G├│ry