Czytasz:
Siekiery na każdą okazję

Siekiery na każdą okazję

Brutalna brunetka brodaty mężczyzna w ciepłym kapeluszu z siekierą w lesie na tle drzew

Siekiery to narzędzia niedoceniane. Cyfrowa rewolucja sprawiła, że wydają się być niemodne i wręcz niepotrzebne. Na szczęście wciąż mają wiernych użytkowników, niekiedy wręcz fanatyków, którzy z obcowania z siekierą uczynili swoisty rytuał. Nawet jeśli nie lubimy popadać w przesadę, z używania ostrej, ręcznie kutej siekiery możemy czerpać wyjątkową przyjemność. 

Siekiery to jedne z najstarszych narzędzi, które podobnie jak dłuta, towarzyszą człowiekowi od około 10 tysięcy lat! Obecnie na świecie wytwarza się setki tysięcy siekier, jednak zdecydowana większość to produkcja masowa, głównie nastawiona na produkt tani. W efekcie większość tych narzędzi to produkty niemal jednorazowe. No bo jaki pożytek może być z narzędzia wykonanego z kiepskiej stali, którego główną cechą powinna być ostrość, zależąca bezpośrednio od jakości tej stali? Właśnie z tego powodu podczas zakupu siekiery głównym kryterium wyboru  powinna być jednak jakość, a nie cena. Na dalekiej Północy, wśród pięknych lasów i jezior, szwedzka firma Gränsfors Bruk od ponad 100 lat produkuje siekiery. Jej ogromne doświadczenie pozwala na tworzenie produktów najwyższej jakości. Wszystkie siekiery są odkuwane ręcznie, a na każdym obuchu widnieją inicjały kowala, który odkuł dany egzemplarz! Firma znana jest na całym świecie z doskonałej jakości. Aby ją utrzymać na najwyższym poziomie producent celowo ogranicza liczbę swoich dystrybutorów.

W fabryce Gränsfors Bruk powstają zarówno siekiery współczesne, jak również siekiery i topory wzorowane na modelach używanych w przeszłości. Ciekawostką jest fakt, że topory tej firmy wystąpiły w filmowej adaptacji przygód Robin Hooda, którego zagrał Russell Crowe.

Szeroka gama siekier firmy Gränsfors Bruk jest dostępna w sklepie www.dluta.pl. Można wybierać spośród siekier do ciosania, łupania, siekier outdoorowych oraz specjalistycznych. Jednym z najciekawszych modeli jest topór do rzucania – tego typu rozrywka zdobywa coraz więcej zwolenników w wielu krajach Europy, a także w Ameryce. Organizowane są nawet mistrzostwa w rzucie toporem.

Ceny – od 322 zł.

Jak oceniasz artykuł?
Ciekawy
0
Może być
0
Śmieszny
0
Świetny
0
Wyjątkowy
0
Zobacz komentarze (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Miesięcznik dla majsterkowiczów, wydawany w Polsce od 1991 roku.

Główne tematy: oryginalne projekty do samodzielnego wykonania, przykłady praktycznych rozwiązań, pomysły na naprawę, odnawianie starych mebli lub sprzętów, porady, sugestie specjalistów, testy narzędzi i materiałów (elektronarzędzia, narzędzia ręczne, chemia budowlana), informacje rynkowe.

JEDYNY MAJSTER, KTÓREMU MOŻESZ ZAUFAĆ!

Do Góry