Czytasz:
Urządzamy warsztat, 3 pomysły dla prawdziwego Majstra

Urządzamy warsztat, 3 pomysły dla prawdziwego Majstra

Majster - majsterkowanie zrób to sam
Urządzamy warsztat, 3 pomysły

Każdy majsterkowicz, by móc oddawać się ukochanemu hobby, musi mieć choćby niewielki warsztat. W pomieszczeniu o powierzchni 10 m² bez problemu zmieszczą się wszystkie potrzebne maszyny i narzędzia. Równie wygodnie można się urządzić także na mniejszej powierzchni. Gdy majsterkujemy tylko od czasu do czasu, wystarczy nam warsztat rozstawiany tymczasowo.

Każdy, kto z przyjemnością sięga po młotek, lubi samodzielnie wykonywać wszelkie naprawy i dekorować mieszkanie, prędzej czy później dochodzi do wniosku, że potrzebuje własnego warsztatu. Nie zawsze, by go urządzić, trzeba rezygnować z garażu lub opróżniać piwnicę. Już kilka metrów kwadratowych wolnego miejsca pozwala zrealizować mniej lub bardziej ambitne plany. Dla przykładu jako warsztat majsterkowicza zaaranżowaliśmy 3 miejsca: piwnicę o powierzchni 10 m², fragment pomieszczenia o powierzchni 5 m² oraz część kuchni ze stołem kuchennym o powierzchni 2,5 m². Chcieliśmy udowodnić, że nawet w najmniejszym mieszkaniu znajdzie się miejsce na niewielki warsztat.

Jeśli na swój warsztat możemy przeznaczyć 10 lub więcej metrów kwadratowych, bez problemu ustawimy tu stół do pracy, niewielki stół warsztatowy oraz systemową szafkę na narzędzia ręczne i elektronarzędzia. W warsztacie o powierzchni 10 m² zmieści się zatem komplet sprzętu potrzebnego majsterkowiczowi. Dobre światło do pracy zagwarantuje jasne oświetlenie ogólne i punktowe oświetlenie robocze stołu do pracy.

Przeczytaj także
Majster - majsterkowanie zrób to sam

Jeśli często pracujemy w drewnie, ale lubimy także niewielkie prace w metalu, powinniśmy oddzielić od siebie te 2 strefy pracy. My do warsztatu wstawiliśmy niewielki drewniany stół stolarski (tzw. strugnicę) i masywny stół warsztatowy do prac związanych z obróbką metalu oraz pozostałych czynności związanych z majsterkowaniem. Najważniejsze narzędzia wiszą na ściance warsztatowej, którą można dowolnie konfigurować – dzięki temu są zawsze gotowe do użytku i nie plączą się pod nogami.

Jeśli mamy wiele urządzeń zasilanych akumulatorami, pod ścianką z tymi narzędziami możemy dobudować półkę na ładowarki. Tutaj na pierwszym planie dobrze widać specjalną lampę oświetlającą miejsce pracy.

Więcej w miesięczniku „Majster” nr 10/2013 »
Jak oceniasz artykuł?
Ciekawy
0
Może być
0
Śmieszny
0
Świetny
0
Wyjątkowy
0
Zobacz komentarze (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Miesięcznik dla majsterkowiczów, wydawany w Polsce od 1991 roku.

Główne tematy: oryginalne projekty do samodzielnego wykonania, przykłady praktycznych rozwiązań, pomysły na naprawę, odnawianie starych mebli lub sprzętów, porady, sugestie specjalistów, testy narzędzi i materiałów (elektronarzędzia, narzędzia ręczne, chemia budowlana), informacje rynkowe.

JEDYNY MAJSTER, KTÓREMU MOŻESZ ZAUFAĆ!

Do Góry