Jak zarobić na majsterkowaniu?

Majsterkujemy raczej dla siebie, ewentualnie – kogo ten zaszczyt kopnął – to i dla naszych żon, jednak mało który majsterkowicz myśli o zbiciu nawet drobnego grosza na swej pasji. Czy jest to jednak tożsame z tym, iż na majsterkowaniu kapitału nie zbijemy, czy może męska płeć woli dłubać w swojej izdebce, a do wielkiego światka zarobku lęka wynurzyć nawet czubkiem nosa?

Postanowiłem prześledzić Internet w poszukiwaniu informacji/dziedzin/pomysłów na zarobkowe majsterkowanie i muszę powiedzieć, że sytuacja jest dość nieciekawa. Oto bowiem majsterkowiczki biją kasę na dekupażu czy jakiś prostych robótkach ręcznych, a panowie, no cóż, bida… ale nie totalna.

Na pierwszy sort leci stolarka – Internet aż roi się od samodzielnie wykonanych stołów z europalet, jakichś krzeseł z pieńków i tak dalej. Druga dyscyplina zarobkowa dla majsterkowicza to umiejętności naprawcze, chociaż tu już trudniej znaleźć klientelę. Jak bowiem wziąć od sąsiadki grosza za naprawę? No chyba, że ktoś zalicza do zarobku kawę i ciastko, ale ja nie z tych. Niemniej – internauci propsują, więc i ja o tym wspominam. A poza tym? Bida! O zgrozo, ale tak – bida.

Trzeba więc chyba stanąć w prawdzie i powiedzieć, iż nasze hobby przynosi szereg profitów, ale na pewno nie zarobkowych, no chyba że mamy na nazwisko Słodowy i wyprzedzamy talentem całe swoje pokolenie. Inna rzecz, a i może na pocieszenie – przecież za zarobek możemy potraktować to, co uda się nam zaoszczędzić na domowych rozwiązaniach, niewymagających inwestycji w jakiś profesjonalny sprzęt/wyposażenie/whatevah.

Przeczytaj także

Majsterkowanie na Wielkanoc to książka adresowana do dzieci i dorosłych, w której znajdziemy cały szereg wielkanocnych porad dla majsterkowiczów.

To też idealna propozycja dla wszystkich chcących wykonać wielkanocne dekoracje samodzielnie, zaczynając od stołów, poprzez różne dodatki i akcesoria, a także świetna inspiracja dla rodziców chcących zaszczepić majsterkową zaradność swoim dzieciom, tym bardziej że książka zawiera pomysły nie tylko oryginalne, ale i pobudzające do myślenia.

Całość jest bardzo dobrze napisana, toteż przyjemnie się czyta i przemierza świat oryginalnych pomysłów dla majsterkowiczów, więc polecam na ten przedświąteczny czas!

Jak oceniasz artykuł?
Ciekawy
0
Może być
0
Śmieszny
0
Świetny
0
Wyjątkowy
0
Zobacz komentarze (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Miesięcznik dla majsterkowiczów, wydawany w Polsce od 1991 roku.

Główne tematy: oryginalne projekty do samodzielnego wykonania, przykłady praktycznych rozwiązań, pomysły na naprawę, odnawianie starych mebli lub sprzętów, porady, sugestie specjalistów, testy narzędzi i materiałów (elektronarzędzia, narzędzia ręczne, chemia budowlana), informacje rynkowe.

JEDYNY MAJSTER, KTÓREMU MOŻESZ ZAUFAĆ!

Do Góry