Czytasz:
Drewniany płot – zasady montażu

Drewniany płot – zasady montażu

Narożny podest z ruchomym stolikiem urozmaici zabawę i pobudzi dziecięcą wyobraźnię. Jest w nim także sporo miejsca na zabawki i niezliczone drobiazgi.

Przy stawianiu drewnianego płotu z gotowych elementów należy zwrócić szczególną uwagę na precyzję w osadzaniu betonowych fundamentów, a także na właściwe zabezpieczenie drewna.

budowa plotu drewnianego-narzedzia
budowa plotu drewnianego-narzedzia

Przypominamy: nawet przy stawianiu prostego płotu nie sposób obejść się bez dobrego planu i prac przygotowawczych. Trzeba zatroszczyć się na przykład o to, aby mieć wystarczające zapasy materiałów. Niedoszacowanie ilości potrzebnego betonu to jeden z podstawowych błędów, których jednak można uniknąć!

Rozpoczynamy od przygotowania betonowych fundamentów, w których osadzimy stalowe wsporniki słupków, tzw. trzewiki. Należy się przy tym posługiwać deską dystansową. W ten sposób najłatwiej uniknąć błędów pomiarowych. Jeżeli trzewik słupka zostanie źle ustawiony, a beton zastygnie, naprawa będzie pracochłonna i kosztowna. Beton powinien wiązać przynajmniej tydzień. Na stawianie płotu należy zatem przeznaczyć co najmniej dwa weekendy!

Czas oczekiwania można wykorzystać na pomalowanie drewnianych elementów przęseł i słupków. Istotne jest dokładne pomalowanie całego płotu przed montażem, aby ochronna powłoka farby znalazła się także w tych miejscach, które znajdą się pod metalowymi okuciami.

Przeczytaj także

Trzeba pamiętać, że drewniane słupki, aby nie były narażone na stałe działanie wilgoci, nie mogą stykać się z ziemią. Należy je zatem montować tak, by odstęp do spodu trzewika wynosił około 5.

Jak oceniasz artykuł?
Ciekawy
0
Może być
0
Śmieszny
0
Świetny
0
Wyjątkowy
0
Zobacz komentarze (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Miesięcznik dla majsterkowiczów, wydawany w Polsce od 1991 roku.

Główne tematy: oryginalne projekty do samodzielnego wykonania, przykłady praktycznych rozwiązań, pomysły na naprawę, odnawianie starych mebli lub sprzętów, porady, sugestie specjalistów, testy narzędzi i materiałów (elektronarzędzia, narzędzia ręczne, chemia budowlana), informacje rynkowe.

JEDYNY MAJSTER, KTÓREMU MOŻESZ ZAUFAĆ!

Do Góry